poniedziałek, 6 lipca 2015

Palcem po mapie :)" Nasze sołectwo wystartowało w konkursie " Najlepszy projekt imprezy" organizowanym przez Gminę Kołbaskowo. 
W jego ramach uzyskało dofinansowanie na przeprowadzenie imprezy plenerowej
 " Palcem po mapie"
Projekt rozpisała pani sołtys Anna Mazur, który skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Kołbaskowo , a jego realizacja przewidziana jest na wrzesień b.r.

"Inicjatywa imprezy ma nawiązywać do dawnych podchodów. Start będzie na świetlicy wiejskiej. Tam drużyny będą pobierać zestaw zadań do realizacji.  Na miejscu będzie można zapoznać się z historią wsi i kroniką sołectwa. 
Zadania będą nawiązywały do historii, geografii i biologii. Do rozwiązania zagadek przyda się nie tylko wiedza, ale i spryt. Odpowiedzi trzeba będzie szukać na terenie wsi i terenów przyległych.
Drużyny będą też zbierać śmieci do worków, za które zdobędą punkty do ogólnego rozliczenia.
Drużyny powinny być mieszane, a najlepiej jak byłby to całe rodziny.  Po kilku godzinnych zmaganiach wszyscy spotkają się przy wspólnym ognisku na placu rekreacyjnym za wsią."

Impreza ma na celu
- zachęcenie rodzin do aktywnego spędzania wolnego czasu
- uczczenie Dnia Ziemi
- zapoznanie mieszkańców gminy z bogactwem wsi i okolic
- zwiększenie świadomości ekologicznej
- możliwość współpracy ze szkołami – realizacja zajęć terenowych

Organizacja imprezy zajmie się sołectwo Siadło Górne, przy wsparciu nauczycieli z Gimnazjum w Przecławiu . Zachęcamy mieszkańców do współpracy, wszelkie sugestie i pomysły proszę kierować do Pani Sołtys.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz